close
تبلیغات در اینترنت
هي سامسونگ! اشتباه بار اول اشتباه است، بار دوم حماقت…
loading...

لینک دانلود

هي سامسونگ! اشتباه بار اول اشتباه است، بار دوم حماقت... - ترنجي هي سامسونگ! اشتباه بار اول اشتباه است، بار دوم حماقت... - ترنجي سامسونگ شرکت بسيار بزرگي است. بيش از تصوري که شايد اکثر ما از اين کمپاني عظيم داريم. کيفيت ساخت محصولات اين شرکت در حد مطلوبي است و به دليل کيفيت خوب و همچنين تيراژ بالا ، توانسته است رتبه‌هاي خوبي در جداول روش به دست آورد. يکي از اين جداول مهم ، جدول فروش تلفن‌هاي هوشمند است که در دستان شرکت سامسونگ است. صفحه نمايش بي نظير ، دوربين کم نقص و امکانات جالب نرم افزاري مواردي…

هي سامسونگ! اشتباه بار اول اشتباه است، بار دوم حماقت…

aghaye_x بازدید : 139 چهارشنبه 28 مهر 1395 نظرات ()

هي سامسونگ! اشتباه بار اول اشتباه است، بار دوم حماقت... - ترنجي

 • هي سامسونگ! اشتباه بار اول اشتباه است، بار دوم حماقت... - ترنجي

  سامسونگ شرکت بسيار بزرگي است. بيش از تصوري که شايد اکثر ما از اين کمپاني عظيم داريم. کيفيت ساخت محصولات اين شرکت در حد مطلوبي است و به دليل کيفيت خوب و همچنين تيراژ بالا ، توانسته است رتبه‌هاي خوبي در جداول روش به دست آورد. يکي از اين جداول مهم ، جدول فروش تلفن‌هاي هوشمند است که در دستان شرکت سامسونگ است. صفحه نمايش بي نظير ، دوربين کم نقص و امکانات جالب نرم افزاري مواردي هستند که تعداد زيادي از کاربران را به سمت خود جلب کرده‌اند. بعد از ماجراي گلکسي نوت ? ، وقت آن است که به اين موضوع بپردازيم که چگونه يک شرکت مي‌تواند درگير غرور خود شود و يک اشتباه را دوبار تکرار کند

  با ترنجي همراه باشيد…

  ما در ترنجي يک اصل مهم داريم و آن اصل مهم هم بي تعصب بودن است. اگر اين اصل در کار من وجود نداشته باشد و روزي احساس کنم که از کلمه‌ي راستي دور شده‌ام مسلما ديگر نخواهم نوشت. سامسونگ همواره براي ما قابل احترام بوده و هست و خواهم بود. اين شرکت کارهاي بزرگي را انجام داده است و در هوشمند سازي جهان در سال‌هاي اخير نقش مهمي را ايفا کرده است. هنوز هم طعم خوش گلکسي نوت ? و اس ? اج از زير دندن‌مان خارج نشده است. بعد از چند ماه هنوز هم نتوانسته‌ام ايراد خاصي بر روي اس ? بگذارم. اين تلفن بدون شک بهترين ساخته‌ي سامسونگ تاکنون بوده است. صفحه نمايش بي نظير ، دوربين بسيار دقيق و بدنه‌ي مستحکم از ويژگي‌هايي بود که نظر من را بيش از پيش به سامسونگ جلب کرد.

  ????_??_??_?c_https_3a_2f_2fblueprintapiproduction-s3-amazonaws-c-3e023

  هنوز هم يادم نمي‌رود که پوستر گلکسي نوت ? را در اتاقم چسبانده بودم و هر روز مقداري به صندوقم اضافه مي‌کردم تا شايد آن را بخرم. سامسونگ کمپاني ثروت مند و بزرگي است اما غرق در غرور خود شده است. غروري که من و شما به آن تزريق کرده‌ايم. اين شرکت براي آن‌که بتواند مشتريان بيشتري را جذب خود کند ، گلکسي نوت ? را زودتر معرفي کرد. بدون آن‌که بر روي کيفيت ساخا اين تلفن نظارت خاصي داشته باشد. البته نبايد مشکل در برد اين تلفن و بخش باتري را به کل دستگاه تعميم داد. جنس بدنه نوت ? واقعا عالي است. دوربين اين تلفن خيلي خوب عمل مي‌کند و اگر اين مشکل وجود نداشت ، شايد يکي از بهترين‌هاي بازار مي‌شد.

  هر کسي اشتباه مي‌کند. اگر کسي مي‌گويد که من تا حالا اشتباه نکرده‌ام بدانيد که حتما دروغ مي‌گويد. به دور و اطرافتان نگاه کنيد. احتمالا از هر ده نفري که مي‌شناسيد حداقل ? – ? نفر آن‌ها يکي از محصولات سامسونگ را دارند. اين شرکت تحت عنوان يک برند معتبر در کشور ما جا افتاده است. خيلي از افراد قيد فلان محصول شرکت X را با کانفينگ فضايي زده‌اند تا يکي از موبايل‌‌هاي سامسونگ را خريداري کنند.

  nathan2

  بگذاريد يک مثال خوب براي شما بزنيم. در رنج قيمتي ? ميليون تومان مي‌توان با اندکي تخفيف يک عدد گلکسي A5 2016 خريد. اما ديگر شرکت‌ها چطور؟ فلان شرکت ژاپني پرچمدار ???? خود را با همين قيمت مي‌فروشد. اگر صد هزار تومان روي پول خود بگذاريد مي‌تواند G4 را بخريد. مشخصات A5 2016 يک سر و گردن از G4 و Z3 Plus پايين تر است. پس چرا شرکت سامسونگ اين محصول را چنين قيمتي مي‌فروشد؟

  photo_2016-10-11_13-11-08

  بله درست است! برند. مقوله‌اي که شايد شرکتي مثل شيائومي در ايران هنوز به صورت کامل ندارد. ردمي نوت ? را نگاه کنيد. قيمت آن با A9 سامسونگ چيزي در حدود ??? هزار تومن تفاوت دارد. ولي از نظر مشخصات چطور؟ هيچ! تقريبا هيچ فرقي ندارند. شايد اندکي امتياز تست AnTuTu آن‌ها با هم فرق داشته باشد. مشتري به سامسونگ اعتماد مي‌کند. با خود مي‌گويد که سامسونگ امتحان خود را پس داده است و چشم و گوش بسته يکي از محصولات سامسونگ را انتخاب مي‌کند. بگذريم از قصد و نيت شوم برخي از فروشندگان براي معرفي اجناسي که سود بيشتر دارند اما بايد اين اصل را قبول کنيم که مسئله برند بسيار مهم است.

  چرا برندي مثل شيائومي در ايران خوب نمي‌فروشد؟ يا چرا اصلا راه دور برويم. زماني که هوآوي مي‌خواست وارد بازار ايران شود با مشکلات بسياري روبرو شد. به خاطر ذهنيت بد افراد از اجناس چيني در دو سال اول اين شرکت نتوانست فروش خوبي را در ايران تجربه کند. بعد از مدتي تعدادي از افراد تلفن‌هاي هوآوي را خريدند و به بقيه پيشنهاد دادند. اکثر بازارياب‌ها به اين موضوع اشاره کرده‌اند که مردم به حرف يکديگر بيشتر اطمينان دارند تا حرف شرکت‌ها. آيا اپل در ايران نمايندگي دارد؟ يا مثلا همانند سامسونگ تبليغات گسترده انجام مي‌دهد؟ خير! مردم به خاطر اين‌که از کيفيت آيفون در بين دوستان خود شنيده‌اند ، آن را خريداري مي‌کنند (پاورقي: دوست ندارم بحث کلاس گذاشتن و پز دادن را مطرح کنم. انشالله در اين خصوص مقاله‌اي در ماه‌هاي بعد خواهم نوشت. اصولا بايد به اين موضوع بپردازيم که چرا کارگري که ماهي ??? ميليون تومان در آمد دارد بايد براي آن‌که از همسايه‌شان خجالت نکشد ، آيفون ? اس دو ميليون توماني بخرد؟!؟)

  خريد بدون تحقيق و با عجله عواقب جبران ناپذيري دارد

  دوستي داشتم که در هنگام ورود گلکسي نوت ? به اين آن را با قيمت ???? هزار تومان از نمايندگي اين شرکت خريداري کرد. به ياد دارم که دقيقا دو هفته بعد همان گوشي را مي‌توانستيم با قيمت ???? خريداري کنيم. چرا بايد افرادي در ابتداي کار به دلال‌ها باج بدهند؟ تقصير ماست. در اصل تقصير رسانه است. شفاف سازي خوبي در اين خصوص صورت نگرفته است. اگر مردم صبر کنند و بعد از دو ماه تلفن مورد نيازشان را بخرند ، آيا اتفاقي مي‌افتد؟

  اگر کاربراني که گلکسي نوت ? را خريداري کرده‌اند ، مدتي صبر مي‌کردند و بعد از آن‌که آزمايش‌هاي مختلف روي اين دستگاه‌ها انجام مي‌شد ، چند سايت معتبر ايراني و خارجي اين تلفن را بررسي مي‌کردند و نظرات مختلف کارشناسان در مورد اين تلفن منتشر مي‌شد ، گلکسي نوت ? را خريداري مي‌کردند مشکلي پيش مي‌آمد؟

  maxresdefault

  سامسونگ و اپل و ديگر شرکت‌هاي بزرگ از اين موضوع مطلع‌اند. آن‌ها براي آن‌که کاربر را وسوسه کنند کارهاي زيادي انجام مي‌دهند. يکي از همين موارد بحث پيش فروش است. با قيمتي کذايي که گاها چند صد دلار از قيمت واقعي دستگاه بيشتر است! تبليغات مختلف در سايت‌ها نيز يکي ديگر از همين شگرد هاست يا مثلا انتشار اخباري مانند (موجودي آيفون ? در فلان کشور به پايان رسيد. تا دو ماه ديگر آيفون در اين سرزمين گير نمي‌‌آيد!)

  سامسونگ مي‌توانست منتظر بماند و همزمان با عرضه پردازنده اسنپدراگون ??? و تحقيق بيشتر بر روي نوت ? ، تلفن خود را راهي بازار کند اما اين کار را انجام نداد. نياز بازار گلکسي نوت بعدي را مي‌خواست. مردم منتظر يک چيز جديد بودند. سامسونگ سرانجام يک محصول ناقص را به بازار عرضه کرد. گلکسي نوت ? همانند يک سيب زيبا بود که باطن خوبي نداشت! شرکت سامسونگ بارها و بارها اشتباه کرده است ولي از اشتباه خود پشيمان نشده است و همچنان با جديت به کار خود ادامه مي‌دهد!

  بگذاريد چند نمونه از اشتباهات بزرگترين شرکت سازنده تلفن همراه در جهان را برايتان مثال بزنيم. تمامي اين موارد بر اثر عجله سامسونگ و عدم کنترل کيفي دقيق محصول صورت گرفته است:

  ?- ماجراي داغ شدن گلکسي اس ? نسخه اگزينوس

  برگرديم به سال ???? . زماني که سامسونگ گلکسي اس ? را معرفي کرد. اين تلفن دو نسخه داشت. يک نسخه با پردازنده اگزينوس ???? که اولين هشت هسته‌اي سامسونگ  محصوب مي‌شد و نسخه ديگر آن با پردازشگر اسنپدراگون ??? بررسي‌ها آماده شد. تمامي سايت‌ها به يک مشکل اشاره مي‌کردند. اين تلفن به شدت داغ مي‌شود. البته سامسونگ با ارائه چند آپديت و ارتقا سيستم‌عامل به نسخه ??? و ??? تا حدودي مشکل را برطرف کرد. ولي آيا نبايد قبل از عرضه رسمي تحقيقي صورت گيرد؟

  http://www.dignited.com/wp-content/uploads/2014/11/smartphone_overheating.jpg

  hqdefault

  گلکسي اس ? به راحتي هنگ مي‌کرد. خيلي راحت. انگار نه انگار که شما ??? ميليون تومان براي آن هزينه کرده‌ايد! قرار است بهترين تلفن را داشته باشيد نه چيزي که موجب ناراحتي شما شود. معماري Big LITTLE داراي مشکلاتي بود. سامسونگ مي‌توانست مدتي روي اين موضوع کار کند و بعد از اطينان يافتن از عملکرد صحيح پردازشگر ، آن را روي يک تلفن امتحان کند. جالب است بدانيد که کوالکام نيز دچار همين اشتباه شد. اشتباهي که حماقت محض بود.

  منابع:

   forum.xda-developers      androidforums          phonearena       digitaltrends

  ?- کيفيت فاجعه گلکسي اس ?

  تلفني به کيفيت ساخت پايين گلکسي اس ? نديده‌ام. بدنه‌اي بسيار بد با پلاستيکي که حس خيلي بدي به آدم مي‌داد. بر خلاف بسياري از پرچمداران ???? اين تلفن ? گيگابايت رم داشت و اين مقدار رم براي رابط کاربري سنگين اس ? مناسب نبود. اين اسمارت فون دوربين خوبي داشت ولي سنسور اثر انگشت‌اش فاجعه بود.  آيا سامسونگ نمي‌خواهد درس بگيرد؟ فريم پلاستيکي دور اس ? به راحتي خراش بر مي‌داشت و خراب مي‌شد. در همان روزها الجي جي ? و اچ تي سي ام ? و اکسپريا زد ? در ميدان بودند. با اين تلفن‌ها اين فاجعه را مقايسه کنيد!

  ??

  وقتي که آقاي کماني (براي مثال) گلکسي اس ? را خريداري مي‌کند در حالي که قيمت اين دستگاه دقيقا برابر فلان تلفن پرچمدار است ، نبايد انتظار يک تلفن خوب را داشته باشد؟ استفاده از بهترين سخت افزار و نرم افزار حق من نيست؟ بيش از ?? مورد تاکنون مشاهده کرده‌ايم که گلکسي اس ? بعد از يک سال استفاده همانند يک پيرمرد عمل مي‌کند در حالي که اچ تي سي ام ? تنها کمي خط و خش برداشته است (در شرايط يکسان) و حتي اکسپريا زد ? مانند روز اولش است!

  سامسونگ از اين ماجرا درس گرفت. ديگر روي طراحي قديمي خود پافشاري نکرد. با پلاستيک خداحافظي کرد و به دنياي فلز خوش آمد گفت. کاري که مي‌توانست سال‌هاي قبل صورت گيرد.

  منابع:

  expertreviews     androidauthority      androidpit     gottabemobile

  ?- گلکسي اس ? و مشکل مديريت رم

  اين مورد واقعا خنده دار بود. اين مشکل را بعضي از افراد به مانند يک قابليت مي‌دانستند. فکر کنيد تلفن شما تنها ? عدد برنامه را بتواند با هم باز نگه دارد. جالب است براي شما اين را بگوييم که لوميا ??? قادر است تا ?? برنامه را همزمان باز نگه دارد! مشکلي مسخره که سامسونگ آن را توجيه کرد! اگر اين مشکل يک مزيت بود چرا براي آن يک بروزرساني ارسال شد؟ انتشار آپديت يعني يک مشکل در نرم افزار وجود دارد که اين بروزرساني مي‌خواهد آن را رفع کند.

  http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2015/04/s6-edge-RAM-management-435x375.jpg

  ما دوست داشتيم که سامسونگ کمي به قبل باز مي‌گشت. آيا کسي را ديده‌ايد که بگويد من از اينکه تلفنم ?? عدد برنامه با هم باز نگه مي‌دارد ناراحتم؟ شک نکنيد که هيچ‌کس به اين موضوع اعتراضي نخواهد کرد. ما به اين موضع اذعان مي‌کنيم که بسته شدن برنامه‌ها وريلود کردن آن‌ها مي‌تواد باعث کاهش مصرف رم و باتري شود ولي آيا پرچمدار سوني نيز اين کار را انجام مي‌داد (اکسپريا زد ? ) تا بتواند امتياز ?? ساعت را از GSMArena کسب کند؟ مشکل اين است که سامسونگ مي‌خواست هرچه سريعتر محصول به بازار عرضه شود و يا شايد هم براي اين شرکت اهميتي ندارد که کاربر به مشکل بربخورد!

  منابع:

   SamMobile      AndroidHeadLines

  ?- ضد آب نبودن گلکسي اس ? اکتيو به ميزان اعلام شده

  اين تلفن سامسونگ تحت عنوان سري اکتيو معرفي شده است. از زمان گلکسي اس ? سامسونگ مدتي بعد از رونمايي پرچمدار جديدش ، يک سري از گوشي‌هاي خود را با نام اس اکتيو توليد مي‌کرد. اين تلفن بر خلاف ادعاي سامسونگ ضد آب نبود و سامسونگ بعد از چند روز اين مشکل را تاييد کرد و اين نقص را برطرف کرد. آيا سامسونگ مکاني به نام کنترل کيفي ندارد؟ چرا بايد يک تلفن که اساس کلي‌اش ضد آب بودن است چنين مشکلي داشته باشد؟ رخ دادن اتفاقي اين چيني در خط توليد به هيچ وجه بخشودني نيست. باز هم براي شما خودم را مثال مي‌زنيم. فکر کنيد که عارف کماني اس ? اکتيو خريداري کرده است و با خيالت راحت به دل دريا مي‌رود. ناگهان متوجه مي‌شود که ديگر تلفن او کار نمي‌کند و روشن نمي‌شود. چه حسي به شما دست مي‌دهد؟

  http://cdn01.androidauthority.net/wp-content/uploads/2016/07/galaxy-s7-active-fail-waterproof-840x436.jpg

  منابع:

   sammobile     theinquirer    consumerreports

  ?- گلکسي نوت ?

  به قدري گلکسي نوت ? داراي مشکلات عجيب و غريب است که در اين موضوع درمانده‌ايم که از تاريخ وقايع شروع کنيم يا شدت حوادث! از داغ شدن نوت ? در حد مرگ برايتان بگوييم يا هنگ کردن و چرخه ريست شدن. پرچمداري که لقب غول کش را به آن داده بودند. بهترين تلفن قرن! فکر کنيد ??? دلار پول داده‌ايد ولي تلفن شما پايين‌ترين استانداردها هم نداشته باشد. سامسونگ فراخوان داد و تمامي گلکسي نوت ? هاي سري جديد را جمع آوري کرد ولي باز هم اين  ايراد دارد.

  ????????????-samsung-note-7-fire-1-780x439-780x439

  اشتباه براي اول قابل قبول است ولي براي بار دوم نمي‌توان اسم آن را اشتباه گذاشت. سامسونگ بايد اين موضوع را بپذيرد که جنس بي کيفيت خريدار ندارد. چرا بعد از عرضه نوت ? هاي ايمن بايد اين تلفن دوباره منفجر شود؟ مگه مدير بخش موبايل سامسونگ نگفت که ما تمامي حواس خود را بر روي توليد يک تلفن با کيفيت خواهيم گذاشت و اين اشتباه ديگر تکرار نخواهد شد؟ آيا باز هم اين شرکت چشم خود را به روي حقايق بسته است؟ در اين موضوع شک نکنيد که سامسونگ بعد از جمع آوري سري اول اين تلفن نيز مشکل را به صورت کامل مي‌دانسته است ولي يکجور پنهان کاري در اين ماجرا وجود دارد.

  کيفيت ساخت سري اول و دوم گلکسي نوت ? با هم متفاوت است. پوشش روي شيشه نمايشگر نوت ? گوريلا گلس ? نام دارد. اين پوشش در سري اوليه نوت ? به راحتي خش بر‌مي‌دارد ولي در سري دوم اين موضوع رخ نداده است! تنها برداشتي که مي‌توان کرد اين است که کره اي ها خيلي آرام و بي سر و صدا متوجه اشتباه خود شده‌اند و اين نقص را برطرف کرده‌اند. به وفور ما شاهد اين موضوع هستيم که کيفيت ساخت سري اول محصولات سامسونگ با سري دوم متفاوت است. گاهي سري اول بسيار بهتر از سري دوم است و گاهي همانند سري دوم کيفيت بهتر از قبل شده است.

  موارد منفي را گفتيم اما نبايد از يک مورد مهم بگذريم. اين مورد مهم عذرخواهي يکي از مسئولين بالارده سامسونگ و تعظيم به سوي حضار است! اتفاقي که شايد هيچکسي فکرش را نمي‌کرد.

  note7-timeline

  منابع:

  bloomberg           theguardian           SamMobile

  سامسونگ بايد بدانيد که اشتباه بار اول اشتباه است. بار دوم حماقت است. بار سوم ديگر فرصت اشتباه کردن نداري از گود خارج مي‌شوي…

  نويسنده: عارف کماني

  نظر شما در اين رابطه چيست؟

ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟